Ar mūsų miškai dar tie patys apie kokius pasakas sekė senoliai?



Iš karto sakau, toli ,toli gražu NE...Ir pabandysiu pasidalinti šia tema paprastai, kaip ją matome mes.  GIRIŲ SPIEČIUS  sako: "Tik 2,6 % miškų yra skirti rekreaciniam naudojimui, 10,1 % – ekosistemų ir biologinės įvairovės apsaugai, o likę 87,3 % – ūkiniai miškai, t.y. skirti auginti žaliavinę medieną. Tačiau ir saugomose teritorijose daugiau nei pusę visų miškų sudaro ūkiniai, jie intensyviai kertami, o jų apsauginės funkcijos ir biologinė įvairovė vis labiau blogėja."

Tad šiai dienai, Lietuvos miškų PASAKA LIŪDNA, nes daugiausia yra auginama mono, vienos ar kelių rūšių medžiai, kurie bus nupjauti dar nesulaukę 100 metų. Ir dabar mes esame tame laike, kai dauguma miškų pagal ūkinį matymą jau sulaukė savo kirtimo laiko. Tad veiksmų reikia imtis čia ir dabar, kitaip laukia liūdna realybė.

🌳🌳🌲 MIELIEJI, JŪS ŽINOTE KOKIA SVARBI MUMS YRA GAMTA! KOKS SVARBUS MUMS YRA BRANDUS PILNAS GYVYBĖS MIŠKAS! Mes labai tikimės, kad ir mūsų bendruomenei ši tema yra svarbi. Ir jei su ja ne esate susipažinę, čia galėsite susidaryti bent patį pirminį vaizdą kas vyksta, kad galėtumėte ir jūs tapti kitokios kokybės kūrėjais.

🌳 Man Eglei ir Titui, ir visai mūsų komandai, GAMTA yra viena didžiausių vertybių. Mes visi, savo kailiu esame patyrę , kiek visko būnant gamtoje ir ypač miškuose mes galime patirti, gauti. Kaip stipriai ten galime pagerinti sveikatą, nuraminti širdį, išvalyti mintis. Juk mūsų pagrindinis šūkis ATEITIS SU GAMTA.


✅ Japonai yra padarę visą didelį mokslinį darbą ir pagrindė, koks gali būti efektyvus žmogaus resursų atstatymas sąmoningai pabuvus MIŠRIAME, PILNAME BIOĮVAIROVĖS, SENAME miške. Šiame tyrime buvo lyginamos žmogaus savijautos pagerėjimas pabuvus brandžiame miške su pasivaikščiojimu parkuose, miestuose, mono ar jaunų medžių miškuose. Ir tai buvo akivaizdžiai nesulyginama!


🌳 Aš pati nežinau ar būčiau atsistačius savo sveikatą, tikiu, kad tikrai ne, jei nebūčiau gavus stiprybės, būtent, iš gamtos, iš sielą gydančių miškų. Jei to nebūtų nutikę, gal šiai dienai, taip jautriai ir nereaguočiau į šią temą. Aš be galo mėgstu vaikščioti po mišrius, įvairių medžių miškus. Ir koks liūdesys, kai vis daugiau ir daugiau miškų tampa tiesiog plynomis, išdarkytomis kirtavietėmis.


❌ Ir nesuklyskite, mes toli gražu, neesame už visiškus nekirtimus, tiesiog turi būti sveikas balansas. Tokių klaidų neištaisysime. Mūsų suvokimu, saugomų valstybinių miškų yra stipriai per mažai ir negana to, jie net nėra saugomi...


❌ Jei taip ir toliau, gresia didelis pavojus jų netekti... Sunkiausiai suvokiama, kad visais įmanomais būdais BANDOMA IŠKIRSTI IR SAUGOMAS TERITORIJAS.


Gyvendami arčiau gamtos, esame arti šios temos. Šiais neramiais laikais, abejingumas ir tylėjimas gali išties brangiai atsieiti. Tiesiog ne tik mes nebeturėsime tokio brangaus turto, bet ir mūsų vaikai nežinos kaip atrodo senų medžių miškas...🌳🌳🌳 MIŠKAS APIE KURĮ PASAKOSE KALBĖJO MŪSŲ SENOLIAI.

Gal pamenate, pirmiausiai mes dalyvavome ir garsiąjame LABANORO ŽYGYJE 2018 m. Labanoro giria yra viena didžiausių ir vertingiausių miško teritorijų Lietuvoje. Pagrindinis tikslas buvo atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį į intensyvius miško kirtimus Labanoro girioje, bei kitose saugomose teritorijose. Tai buvo pilietinė akcija, kuri išaugo į platesnį ekologinį judėjimą. Pagrindiniai Labanoro žygio tikslai buvo sustabdyti beatodairišką miškų kirtimą saugomose teritorijose – ypač regioniniuose parkuose, kurie turėtų būti gamtos išsaugojimui, o ne medienos pramonei.

Toliau aktyviai, kiek galėjome prisidėjome prie GYVO MIŠKO veiklos, kuri pradėjo veiklą tais pačiai 2018 m. ir buvo viena pirmųjų aktyviai judinusių šias temas, dalinosi su visuomene kas kaip iš tiesų šiai dienai vyksta.

Vėliau ši organizacija transformavosi į  GYVO ŽALIO  kelią ir šiai dienai, skleidžia žinutę apie MIŠKO TERAPIJOS naudą. Tad jei nežinote kas tai yra, būtinai patirkite, atgaivinkite tai, kas mums duota natūraliai iš gamtos.

Šiandiena yra bent 10 organizacijų, kurios bando atstatyti prarastą ECO SISTEMOS IR SAUGOMŲ MIŠKŲ PUSIAUSVYRĄ.

Sekantis pasidalinimas bus apie tai, kaip galite tapti miškų saugotojais ir jūs.

Linkėjimai iš Strazdų
Eglė Akelaitytė-Vertelkė








Leave a comment

Comments will be approved before showing up.

Grįžti į viršų