Ar kanapių aliejus legalus Lietuvoje?

Kanapių legalumas yra gana dažnai gvildenama tema mūsų šalyje. Tad natūralu, jog kai kurie išgirdę apie kanapių aliejų bei jo poveikį ima svarstyti, ar tokį produktą pirkti yra legalu. Taigi patikiname, jog šio produkto pirkimas ir vartojimas / naudojimas yra visiškai teisėti, tad nesivaržykite ir išbandykite.

Kuo kanapių aliejus skiriasi nuo kitų rūšių aliejaus?

Mūsų kanapių aliejus yra šviežutėlis, šalto spaudimo, nefiltruotas. Pluoštinių kanapių sėklų aliejus sužavės tiršta tekstūra, sodria spalva, tad nenustebkite, jei norėsis paragauti. Galite drąsiai tai daryti! Svarbių riebalų rūgščių ir vitaminų turtingas aliejus gali būti naudojamas tiek išoriškai, tiek vartojamas – abiem atvejais, tikima, dovanos maksimalią naudą odai, plaukams, imunitetui.

Daugelis žinome, kad racione būtinos omega 3 bei omega 6 riebalų rūgštys. Geriausia, jų gauti su maistu, o tam reikia valgyti pakankami žuvies. Visgi ir pastaroji nežinia, ar bus kokybiška, nes nežinome, kaip ir kur ji sugauta, laikyta, apdorota. Šiais laikais mažiau rūpesčių su maistu gauti omega 6 riebalų rūgščių, tiesą sakant, neretai jų gauname net per daug, kas taip pat yra negerai. Tad kaip rasti tą aukso viduriuką? Tad štai – kanapių aliejus išsiskiria optimaliu omega 3 ir omega 6 riebalų rūgščių santykiu.

Mūsų kanapių aliejus yra pagamintas mūsų pačių rankomis. Daugiau kaip 90 proc. jo riebalų yra nesotieji, t. y. gerieji riebalai, ypač svarbūs mūsų organizmui bei gerai savijautai. Negana to, būtina paminėti, jog mūsų gaminamas kanapių aliejus turi tobulai subalansuotą omega riebalų rūgščių santykį.

Legalumo aspektas

Kartais kanapė, kaip augalas, suabsoliutinamas ir traktuojamas kaip nelegalus, draudžiamas, turintis psichotropinį poveikį ar pan. Tačiau labai svarbu atskirti, jog tai apibūdina toli gražu ne visą kanapės augalą. Kanapėse yra labai daug kanabinoidų, tačiau paprastai išskiriami ir daugeliui girdėti yra THC ir CBD. Štai pastarasis neturi psichotropinių medžiagų, o THC – turi, tad jo kontrolė labai griežta. Maistinės ir pluoštinės kanapės THC beveik neturi, todėl jos nesvaigina, taigi šios medžiagos sudėtyje neturintis kanapių aliejus Lietuvoje yra visiškai legalus.

Koks kanapių aliejaus poveikis?

Kanapių aliejaus poveikis apima platų spektrą. Šis produktas turtingas omega 3, omega 6, omega 9 riebalų rūgščių, vitaminų, mineralų, todėl produktas gali padėti stiprinti imunitetą, gerinti savijautą. Nefiltruotas kanapių aliejus idealiai tinka maistui, todėl jį lengva  įtraukti į kasdienį savo racioną.

Aliejus iš kanapių itin vertinamas ir grožio kontekste. Kanapių aliejaus poveikis plaukams sužavi vis daugiau jį išbandžiusiųjų. Aliejinės kaukės maitina ir drėkina plaukus, juos stiprina nuo pat šaknų, suteikia glotnumo ir žvilgesio, tai pat ir skatina plaukų augimą.

Būtina paminėti ir kanapių aliejaus poveikį odai. Natūralus ir kokybiškas aliejus gali atlikti odos šveitiklio, makiažo valiklio funkcijas, taip pat jis drėkins odą, maitins ją, efektyviai gali padėti esant odos sausumui. Kanapių aliejų verta išbandyti ir tada, jei vargina tokios odos ligos kaip aknė, psoriazė, egzema.

Kiek kainuoja kanapių aliejus?

Tiek fizinėse pardavimo vietose, tiek elektroninėse parduotuvėse rasite didelę kanapių aliejaus įvairovę. Tad natūralu, jog skirsis ir kainos. Visgi tikslinga atsižvelgti ne tik į šiuos skaičiukus, tačiau pirmiausia vertinti produkto kokybę.

Mūsų kanapių aliejus yra šviežias, aukštos kokybės, nefiltruotas, šaltai spaudžiamas, savyje išlaikęs itin didelį kiekį vertingų augalo medžiagų. Kanapių aliejaus kaina siekia 12,99 Eur už 250 ml buteliuką. Įsigijus rekomenduojame suvartoti ne ilgiau kaip per porą mėnesių.

Leave a comment

Grįžti į viršų