Kanapių aliejaus poveikis plaukams

Sveiki, žvilgantys ir paklusnūs plaukai yra daugelio siekiamybė, mat labai svariai prisideda prie įvaizdžio. Tačiau vieni gali tokiais džiaugtis, o štai kitų plaukai yra ganėtinai įnoringi, tad norint reprezentatyvios išvaizdos reikia ieškoti efektyvių priemonių jų priežiūrai. Tokių priemonių šiandieninė rinka tikrai nestokoja: šampūnų, kaukių, balzamų, aliejų, serumų ir kitų produktų įvairovė suteikia labai plačias pasirinkimo galimybes. Visgi neretas išbandęs daug įvairių priemonių atsigręžia į gamtą ir natūralius produktus. Vienas iš tokių – kanapių aliejus, kurio poveikį plaukams galite įvertinti kiekvienas iš Jūsų.

Kokiomis savybėmis pasižymi kanapių aliejus?

Šalto spaudimo, nefiltruotas kanapių aliejus yra gaminamas mūsų pačių rankomis, todėl yra prisotintas vitaminų, mineralų bei omega riebalų rūgščių – šiomis medžiagomis jis palepins ir Jūsų plaukus, todėl, tikėtina, jie bus pamaitinti ir puoselėjami iš vidaus ir iš išorės (priklauso nuo naudojimo būdo). Kanapių sėklose esantis didelis vitamino E, cinko, fosforo, magnio kiekis prisidės ne tik prie plaukų, tačiau ir prie kur kas geresnės nagų ir odos būklės. Pavyzdžiui, kanapių aliejus veidui tinka kaip makiažo valymo priemonė, jis puikiai drėkina odą, gali būti vertingas, jei vargina aknė. Nenuostabu, jog kanapių aliejus Lietuvoje, grožio sektoriuje, vertinamas vis labiau.

Kanapių aliejaus nauda plaukams

Šiais laikais plaukus alina nemažai grožio procedūrų, pavyzdžiui, dažymas, plaukų tiesinimas, garbanojimas, džiovinimas ir kt. Procedūras atliekant rečiau ir naudojant kokybiškas priemones didelė žala plaukui ir jo struktūrai nepadaroma, tačiau jei tokios grožio procedūros naudojamos itin dažnai ir nesaugant plaukų, tuomet nereikia stebėtis, kad jie tampa šiurkštūs, nušiurę, lūžinėja. Jei norite plaukus atgaivinti bei pamaitinti labai lengvai, tačiau efektyviai, verta išbandyti kanapių aliejaus kaukes (naudokite tik aliejų iš kanapių arba galite jį papildyti keliais lašais patinkančio eterinio aliejaus ar jų mixo).

Kanapių aliejus bus vertingas ir silpniems plaukams, mat dėl didelio vertingų medžiagų kiekio jis, teigiama, maitins ir stiprins nusilpusius plaukus.

l0 Plaukų sausumui įtakos gali turėti ir odos ligos ar kiti aspektai. Tad jei vargina ši problema, išbandykite kanapių aliejų – prieš galvos plovimą juo ištepkite plaukus ir palaikykite. Plaukai bus pamaitinti iš išorės ir, tikėtina, po plovimo džiugins glotnumu, švelnumu, bus lengvai iššukuojami bei efektyviai sudrėkinti.

Dar kanapių aliejus gali skatinti plaukų augimą, nes jo sudėtyje yra šiam procesui reikalingų medžiagų – omega riebalų rūgščių. Pastarosios maitina plauko folikulą, tad formuojasi ir auga sveikas plaukas. Svarbu paminėti ir tai, kad šis aliejus itin vertingas pačiai galvos odai – jis ne tik padeda kovoti su riebalavimosi disbalansu, odos sausumu, tačiau ir aktyvina galvos odos kraujotaką, kas irgi svarbu plaukų augimo kontekste.

Sausėjantys, drėgmę prarandantys plaukai labiau linkę lūžinėti. Kanapių aliejus gali padėti išvengti plaukų sausėjimo, todėl gali efektyviai užkirsti kelią ir jų lūžinėjimui.

Kaip naudoti kanapių aliejų plaukams?

Kanapių aliejus bus labai vertingas jį vartojant – taip svarbių medžiagų gaus ne tik plaukai, tačiau visas organizmas. Jei norite naudoti išoriškai, tai  kanapių aliejaus naudojimas taip pat nebus sudėtingas.

Jei kanapių aliejų naudosite tik plaukams, jis bus nepamainomas, kai vargina plaukų sausumas. Tokiu atveju iki galvos plovimo likus porai valandų ar kiek daugiau plaukus gerai ištepkite kanapių aliejumi ir leiskite jiems šitaip pabūti iki pat plovimo. Jei plaukai itin sausi, galite juos išteptus kanapių aliejumi palikti ir visai nakčiai. Palaikius plaukus kruopščiai išplaukite naudodami šampūną. Tiesa, jei aliejumi išteptus plaukus laikysite per naktį, būtinai apvyniokite rankšluosčiu (turėkite omenyje, jog rankšluostis susiteps nuo aliejaus).

Gamindami aliejinę kaukę plaukams iš kanapių aliejaus į jį galite įlašinti ir kelis lašus norimo eterinio aliejaus. Pastarąjį galite rinktis pagal mėgiamą aromatą arba atsižvelgti į jo poveikį plaukams, pavyzdžiui: čiobrelių, rozmarinų, eukaliptų eteriniai aliejai skatina plaukų augimą, levandų, ylang ylang suteikia žvilgesio, pipirmėčių, morkų sėklų, levandų yra vertingi sausėti linkusiai galvos odai, o ramunėlių, citrinų, greipfrutų, arbatmedžio, atvirkščiai, mažina galvos odos riebumą.

Kalbant apie kanapių aliejaus naudojimą tikslinga paminėti, jog jis yra tirštokos konsistencijos, kadangi yra nefiltruotas, tai turi nuosėdų, tad prieš naudodami gerai suplakite. Jei norite jį išlaikyti kuo ilgiau, galite laikyti šaldytuve, tačiau visgi geriausia jam bus spintelėje, kambario temperatūroje

Kaip dažnai naudoti kanapių aliejaus kaukę plaukams?

Aliejinės kaukės naudojimo dažnumas priklauso nuo Jūsų plaukų būklės. Jei pastarieji yra sveiki, o kaukė daugiau profilaktikai, visiškai užteks ja palepinti plaukus kartą ar du per mėnesį. Tačiau jei plaukai slenka, yra silpni, pažeisti, nualinti, pavyzdžiui, dažymo, tuomet kaukę iš kanapių aliejaus naudokite porą kartų ar bent kartą per savaitę. Dažnesnis kaukės naudojimas bus naudingas ir tada, jei galvos oda gausiai riebaluojasi arba yra itin išsausėjusi.


Leave a comment

Grįžti į viršų