Kanapių arbatos nauda ir žala

Kanapių arbata vertinama ir dėl sodraus, gardaus skonio, ir dėl didelės vertingų medžiagų įvairovės. Joje yra vitaminų B, E, taip pat antioksidanto vaidmenį atliekančio vitamino E, yra magnio, geležies, cinko ir kitų mikroelementų. Negana to, kanapių arbata turtinga ir baltymų, skaidulų, sveikųjų riebalų rūgščių ir kitų organizmui svarbių medžiagų. Tad kanapių sėklų arbatos nauda mažai abejojama, o kaip su šalutiniu poveikiu: ar, be naudos, ši arbata gali turėti ir žalos?

Kas yra kanapių arbata?

Kanapių arbata, kaip sako pavadinimas, gaminama iš kanapių, tiksliau – pluoštinių kanapių lapelių ir žiedų. Šios rūšies kanapėse nėra psichotropinį poveikį turinčių kanabinoidų, todėl ši arbata tikrai nesvaigina ir yra legali vartoti. Žaliava arbatai renkama tam tikru laiku, paskui kruopščiai džiovinama.

Kokią naudą teikia arbata iš kanapių?

Kanapių arbata labai vertinama dėl, kaip teigiama, plataus naudų spektro. Pirmiausia, ji traktuojama kaip puiki pagalba esant prastam miegui, jei sunku užmigti. Ši arbata padės efektyviai atsipalaiduoti, nusiraminti, todėl pasinerti į miego karalystę bus kur kas paprasčiau. Bet svarbu tai, kad migdomojo poveikio ši arbata neturi, todėl drąsiai galite gerti ne tik prieš miegą, bet ir ryte, dienos metu.

Taip pat kanapių arbata kelia nuotaiką, tad ja pasimėgauti galite ir tada, kai esate suirzę, pavargę. Jei darbe turite didelį krūvį, laukia svarbus susitikimas ar kita įtempta situacija, taip pat nepraleiskite progos pasigardžiuoti puodeliu kanapių arbatos, kuri, galimai, sumažins stresą ir pakels nuotaiką. Manoma, kad ši arbata gali padėti ramiau priimti stresines situacijas.

Jei svarstote, kokias priemones rinktis imunitetui stiprinti, taip pat į sąrašą įtraukite kanapių arbatą. Negana to, arbata iš kanapių, teigiamai, turi įtakos ir gerai širdies veiklai.

Gėrimas gali pademonstruoti savo gerąsias savybes ir tada, jei vargina lėtinis skausmas, taip pat jei sutriko virškinimo funkcija, reikia pagalbos žarnynui.

Ir tai dar ne viskas... Nepamirškime grožio aspekto. Juk kanapėse gausu vitaminų, mikroelementų, baltymų ir kitų labai teigiamai vertinamų kanapių medžiagų. O jei arbatos ruošimo procesas yra atsakingas, tai didelė dalis šių elementų bus išsaugota ir arbatoje. Todėl papildydama jomis organizmą kanapių arbata bus naudinga ir odai bei plaukams: skatins odos ląstelių regeneraciją, plaukų augimą.

Tiesa, verta paminėti, kad norint efektyvesnio arbatos veikimo reikėtų ją vartoti periodiškai.

Ar kanapių arbata gali turėti žalos?

Paprastai sakome, kad visur turi vyrauti balansas, tiesa? Tad jei kanapių arbata galimai tokia vertinga, galbūt ji turi ir kažkokių neigiamų savybių?

Visgi skeptikus reikės nuvilti, kadangi kanapių arbata šalutinio poveikio neturi, joje nėra psichotropinių ar kitų medžiagų, kurios veiktų neigiamai. Tad ji efektyviai ramins, gerins miego kokybę, teiks kitas naudas organizmui, tačiau žalos nepadarys.

Kaip pasigaminti kanapių arbatą?

Arbatą iš kanapių pasigaminsite labai paprastai – vieną augalo žiedą užplikykite 80 laipsnių temperatūros vandeniu ir palaikykite kelias minutes. Viskas – arbata paruošta, galite mėgautis. Lengvai pasirinkite, kokio stiprumo arbatos norite. Jei įdėsite daugiau arbatžolių, gersite sodraus skonio, šiek tiek karstelinčią arbatą, o jei norite šio to itin lengvo, rinkitės ne visą kanapės žiedą. Žinoma, svarbu tai, kad kuo stipresnė arbata, tuo daugiau veikliųjų medžiagų turi. Šią arbatą galite užpilti ne vieną kartą. O ar žinojot, kad ji labai gardi ir vasarą, jei į stiklinę įsimesite ledukų?


Leave a comment

Grįžti į viršų