Žaliojo Aukso "STRAZDO" UŽGIMIMASIššaušo ta valanda, kai į Naujuosius 2023 metus, mes kylam ir su mūsų naujuoju prekiniu ženklu "Strazdų Žaliojo Aukso" STRAZDU. Oj kaip ilgai mes iki jo augom. Mūsų STRAZDAS, turintis renesansinio paskonio, tarsi iš pelenų kylantis feniksas yra laisvės, įkvėpimo iš naujo, pabudimo simbolis.


Kam įdomi istorija, dalinuosi kaip jis atsirado ir kokias mums pamokas suteikė.

Prieš gerus keturis metus jau turėjom minčių nusipiešti savo STRAZDĄ ir padėkojus, atsisveikinti su Da Vinči VITRUVIJAUS žmogumi. Tačiau tuomet jautėsi, kad dar neesame pasiruošę būti visiškai savarankiškais, dar nebuvo pajautimo kokio stiliaus strazdas turi būti. Tuo metu dar reikėjo atsvaros, plušome tik ties produkto kokybe, o Vitruvijus išties labai gerai atspindėjo ir perteikė mūsų vertybes, atitiko sveiko, visapusiško žmogaus įvaizdį. Tuo metu visas dėmesys buvo sutelktas į ieškojimus, kokiais greičiausiais ir patogiausiais keliais galėtume pasiekti savo bendruomenę.

Strazdo kelionė buvo netrumpa ir nelengva. Gal tik priminsiu, mūsų naujiesiems sekėjams, kodėl STRAZDAS. Prieš 10 metų mes su Titu iš Vilniaus išsikraustėme arčiau gamtos į nuostabiai gražų STRAZDŲ KAIMĄ, kuriame ir užauginome savo pirmąsias kanapėles. Tai gi. Esu dizainerė, baigus Vilniaus dailės akademiją, dizaino ir visumos pajautime turiu nemažą patirtį. Tačiau kas pamenate, buvau pervargusi nuo šios profesijos, visaip kaip pradėjau jos vengti, o to pasekoje mes ir išsikraustėme. Gamta visagalė, ji padarė savo darbą, galiausiai supratau, kad nuo savęs niekur ir nepabėgsiu, o ir kūrybines jėgas galiausiai atsistačiau. Šį kartą jau turėjau ganėtinai aiškią viziją koks Strazdas turi būti, kaip viskas galiausiai turi atrodyti. Šį kartą jaučiau, kad reikia įdėti daugiau pastangų, kokybės kartelę patys sau iškėlėme nemažą.

Mūsų kūrimosi pradžia buvo visai iš pajautimo, su atsipalaidavimu, nieko nesitikėjome ir nesureikšminome. Žaidėme ir bandėmės, kas iš viso šito išeis. Dabar jau norėjosi daugiau susitelkimo į šio ženklo kūrimą ir surinkus reikiamą komandą, su malonumu, sukurti dar stipresnį ir dar stipriau mus atspindintį, jau mūsų pačių unikalų ženklą. Faktas vienas, kad renesansinis perfekcionizmas ir to laiko didžiųjų meistrų braižas mane begalo įkvėpė ir kvietė prašyti jų energijos šiame laike. Atsirado stipri vizija, nusipiešti Strazdą Da Vinčio piešimo stiliuje. Tad šioje vietoje ir teko nemažai paplušėti. Atsukant laiką atgal, viskas truko ilgiau nei metus ir ne vieną kartą sviro rankos, pasitikėjimas savimi.

Bet ką atradau smagiausia, kad tik nepasidavimas ir ėjimas iki galo, kad ir kiek tai trunka, galiausiai duoda norimus rezultatus, augina pasitikėjimą. Ir rezultatas ateina visgi ne tik nepasiduodant, bet ir mokantis būti ne visuomet patogiu kitiems. Reikėjo daug kartų atstovėti už savo matymą, daug kartų pasakyti ne dar negerai, ne, taip netinka. Ir ne iš piktos valios ar ego, bet su lengvumu ir leidimu sau pasiekti tokį tikslą koks jaučiasi. Ši viena man buvo išties sunkiausia, nes būtent dėl jos prieš 10 metų ir buvau pervargus. Visiškai nemokėjau pasakyti ne ir atstovėti savęs.

Manoj vizijoj, mūsų Strazdas, turėjo neatsilikti nuo Vitruvijaus žmogaus, kas yra kaip ir kosminė užduotis. Užsimanė matai, neatsilikti nuo Da Vinčio. 😄 Pati piešiu, bet šių įgudžių nelavinu, tad man toli gražu. Tačiau esu labai pastabi detalėms ir niuansams kurių reikia. Žinojau kokių reikia štrichų, kokių linijų storių, kur paspausti, kur paleisti lengvą, vos matomą liniją, kad turėti tokią kokybę. Tad turėjau rasti tokį žmogų, kuris gebėtų nors dalinai leistis į labai intymų bendrą darbą, nes rankos turėjo būti ne mano. Ir radau, gal iš kokio trečio karto, bet radau. Ir tikrai buvo nelengva, visi menininkai turi savo ribas ir ypač besimokantys, savo braižą, savo matymą, tad susiderinti tikrai reikėjo didelių pastangų ir paleidimo. O dabar galiu sakyti didžiausią ačiū už kantrybę ir tokią glaudžią bendrystę bendražygiui Ignui, kuris šiuo metu ir studijuoja Dailės akademijoje, būtent, piešimą. Tikiu, kad jo laukia didi ateitis.

ir dabar, mūsų STRAZDAS, pasitikintis, energingas, sveikas, žvitrus, tuo pačiu ramus ir užtikrintas, įsikvėpęs ruošiasi kilti kaip ir mes, atsispyręs nuo KANAPĖS šakelės. Mūsų STRAZDAS Jums siunčia lengvo, užtikrinto ir pilno tikėjimo pakilimu žinutę. Viskas mumyse ir aplink mus. Įgalinkime save ir pakilkime kūrybai ir naujam šviesą nešančiam rytojui.


Linkėjimus jums siunčia šio šeimos ūkio-verslo bendraįkurėja, šių istorijų pasakotoja, dizainerė už visą Strazdelių stilių, filosofiją ir kūrybą atsakinga Eglė Akelaitytė-Vertelkė 😘🙌🌿
insta @egle_akelaityte_vertelke E.A.V.


Leave a comment

Comments will be approved before showing up.

Grįžti į viršų