KUKSANDO PRAKTIKA. Kas tai?


🦋🌿 Visai neseniai pabaigiau 4 dienų kuksando praktikos seminarą, kurį vedė legendinis MEISTRAS iš P. Korėjos JIN MOK. Kodėl legendinis? Nes būtent jo tėčiui, 20 metų praktikavusiam kuksando praktikas kalnuose su kitais meistrais, buvo leista paskleisti šias paslaptis po visą pasaulį. Meistras Jin Mok yra vienas iš 8 aukščiausią kuksando laispnį turinčių meistrų pasaulyje. Jo tėtis išpranašavo, kad didysis šios praktikos sprogimas prasidės nuo Europos centro. Šios istorijos tęsinį galite rasti kuksando.lt e-svetainėje. O aš toliau apie savo patirtis.

Kuksando, tai visapusiška, begalo tiksli sistema, padedanti kūnui tvirtėti, vidaus organams atgauti savo pilnas jėgas, tiek sąmonei, tiek dvasiai augti. Kas labiausiai žavi mane, kad tai sistema mokanti taip stipriai pajausti, kad esame neatsiejama visatos dalis ir net neįsivaizduojame kiek kokių galių turime, jei tik į jas sąmoningai nukreipiame dėmesį ir jas auginame savyje. Kai pabaigiau šį seminarą, buvau tokia pakylėta, tad Titas nusprendė irgi nepraleisti šios progos. Po savaitės nuvyko ir jis į paskutinį šio atvykimo meistro seminarą.

Apie šią praktiką ir meistą sužinojau jau prieš 7 metus. Tuo metu aš pati praktikavau jogą. Jogai esu begalo dėkinga už tai, kad vėl galiu šokti ir jokios baisios išvaržos man nebestoja skersai kelio. Tačiau vienas keistas vis kaistantis ar maudžiantis taškas tars menčių niekaip nesileido atrakinamas.

Visai netikėtai, išgirdau Algirdo Kumžos ir jo žmonos Tomos Kumžienės neįtikėtiną istoriją, kaip jie keliaujant, prie Kailašo kalno, pirmą kartą susitiko su meistru Jin Mok. Jaučiau, kad ši žinutė mane palietė ir jaučiau, kad ateis laikas kai su šia praktika susipažinsiu iš aš. Begalo mėgstu sinchorizacijas ir žinau, kad niekas nevyksta veltui.

Bepraktikuojant zen praktikas, vykstant į atsiskyrimus, dar stipriau pajaučiau nugaroje skaudantį tašką. Taip supratau, kad ilgai išsėdėti lotoso pozoje aš negalėsiu, tad ir šios praktikos tęsti neišeis. Viską ką žinojau, jau buvau išbandžiusi, tad kuksando manęs jau laukė.

Visai netrukus kai prasidėjo karas Ukrainoje aš pradėjau mokintis pirmo Kuksando lygio internetu, kurį vedė Lietuvos meistrai Algirdas ir Toma Kumžai. Pirmi lygiai čia ir yra apie kūno sustiprinimą. Tad labai tikiuosi būtent čia atrasti ir savo skaudamo taško šaknis arba tiesiog pajausti, kad jo jau nebejaučiu.

Jau vien mankšta man padarė didelį įspūdį. Po jos vis jausdavausi tarsi pakylėta ir atsigavus. Atlikus apšilimą, prieš dinaminę meditaciją, čia yra savistabos praktika, nuraminanti protą. Man labai patinka meistro Jin Mok žodžiai, kad praktika turi būti atliekama su atsipalaidavimu ir vidiniu džiaugsmu. Pieš meditaciją savo ląstelėms mes pasakome, kad esame laimingi ir ramūs. Iškarto visas kūnas nurimsta.

Viskas taip apgalvota, taip lengvai suprantama, belieka tik praktikuoti. Kita vertus, džiugu, kad buvusių praktikų bagažas čia apsijungia ir duoda rezultatų. Čia labai svarbu išmokti kvėpuoti savo centru, kuris yra apie 7-10cm žemiau bambos ir stiprinti valią. Sako, čia susijungia visi mūsų nervai, čia gaminasi ir laimės hormonas seratoninas, čia galime rasti savo proto ir širdies sutarimą.
Per šį seminarą gavau daug žinių, pasitikslinau turimas ir daug praktikos. Vieninelis minusas, naudingiausia praktiką daryti kiekvieną dieną, mažiausiai bent tris kartus per savaitę po maždaug valandą su puse. Tačiau gyvai pamačius meisto ramybę, tai tiesiog užkrečiama. Jis tuo gyvena ir neturi jokios abejonės, kad kažkas turi būti kitaip ir tai labai motyvuoja šios praktikos imtis kiekvieną dieną.

O kaip gi jūs ar turite kokią nors praktiką, kurią atliekate kiekvieną dieną, nepaisant kas? Jei turite kaip tai prisipratinote? Jei susiduriate su sunkumais taip pat pasidalinkite. Bandysiu ir aš dabar ieškoti kaip šią praktiką prisijaukinti kasdienybėje. Bandysiu ieškoti kur kokie blokai dar gali tam trumdyti.

P.s. 🌿 Negaliu nepaminėti, kad kiekvieną dieną ir čia neapsėjau be mūsų kanapių. Baltyminis kokteilis tiek ryte, tiek po praktikos, grįžtant namo buvo tikra atgaiva. Būtinai pasidalinsiu mūsų receptų skiltyje.

Ačiū, kad esate. Kaip visuomet, dalinamės tuo, kuo gyvename.
Eglė iš Strazdų. 😊🙌🦋🌿


Leave a comment

Comments will be approved before showing up.

Grįžti į viršų